Радослав Ревански от Брюксел: Европа трябва да отделя повече средства за младите хора в селските региони.

На пленарното заседание на Комитета на регионите, което се провежда от 1-3 декември в Брюксел, кмета на Белица изрази становище по  дебата относно Европейската година на младежта 2022г. Той сподели, че вследствие пандемията много ясно се видяло, че различията между младите хора от градовете и селата са се изострили. Ревански настоя за повече инвестиции и достъп до финансиране за подобряване на услугите и развитието на  цифровата инфраструктура. Това ще даде възможност на повече млади хора от селските райони да работят и да се обучават дистанционно и да имат достъп до онлайн услуги. Категорично заяви, че е нужна по-добра координация между централните и местни власти, за да се гарантира, че интервенциите за подкрепа достигат до селските райони.