На вниманието на жителите на Община Белица

З А П О В Е Д

№ РД-15-121

гр. Белица, 20.03.2020 год.

Н А Р Е Ж Д А М:

I.Въвеждам следните противоепидемични мерки на територията на община Белица, считано от 00:00 часа на 21.03.2020 год.

- Преустановяват се посещенията на паркове, градски градини, спортни и детски площадки и съоръжения на открити и закрити обществени места.

1. Забранява се на лица до 60 годишна възраст да посещават хранителните магазини и аптеките във времето от 8:30 до 10:30 часа всеки ден.

III. Заповедта да се сведе до знанието на населението на общината и на управителите на посочените по-горе обекти за сведение и изпълнение.

1. Контрол по изпълнение на настоящата заповед възлагам на Началника на ПУ-Белица към РУ-Разлог. Кметове и кметските наместници по населени места да оказват пълно съдействие на служителите на Полицията като създават организация за осъществяването на контрол по изпълнението на разпоредените мерки.
  2. Мерките са в сила до изричната им отмяна.

КМЕТ НА ОБЩИНА БЕЛИЦА: /П/

РАДОСЛАВ РЕВАНСКИНа основание чл. 44 ал.2 от ЗМСМА, чл.63 от Закона за здравето във връзка с усложняващата се епидемична обстановка, свързана с разпространението на COVID-19 на територията на страната и обявено с Решение от 13.03.2020 год. на Народното събрание на Република България извънредно положение

Н А Р Е Ж Д А М:

2. Мерките са в сила до изричната им отмяна.

КМЕТ НА ОБЩИНА БЕЛИЦА: /П/
РАДОСЛАВ РЕВАНСКИ