Община Белица реализира проект WIFI4EU, който има за цел да насърчава безплатния безжичен интернет за гражданите на ключови обществени места.

Проектът, подкрепя инсталирането на най-модерното безплатно WIFI  оборудване в 8000 европейски града, от които сме  част и ние. Връзката се осъществява посредством европейски портал за общ достъп, като за свързване с мрежата е необходимо да се съгласите с общите условия на страницата:

WIFI4EU

Община Белица

Свободна WIFI зона по проект WIFI4EU

Маркирайте: съгласявам се с условията за ползване

Свържи се!

Устройствата за безжичен интернет, осъществяващи покритие на зоните, са разположети съответно в гр. Белица – 4 точки(Общинска администрация Читалище, Стадион, Историческия музей), 2 точки в с.Краище,1т. в центъра на с. Горно Краище, 2 т. в с.Бабяк,1т. в с. Дагоново и 1 точка в КК “Семково“.

Изборът на зоните са съобразен така, че да може да предостави услугата на максимален брой граждани и гости на общината с гарантирана минимална скорост поне 30Mbms.