Инвестиция в хора и пътища - кметът на Белица Радослав Ревански лично инспектира асфалтирането на пътя до атрактивното село Орцево

Кметът на община Белица Радослав Ревански и кметът на с. Орцево инспектираха асфалтирането на пътищата в най-високото село на община Белица – Орцево. С голямо желание и радост Радослав Ревански сподели :

„Инвестицията се реализира именно в с. Орцево, което е сред основните претенденти за първенец в класацията на намиращи се на най-голяма надморска височина в България и на Балканите населени места. Оказа се, че селото е най-желаната туристическа дестинация в общината, която се посещава от хиляди туристи. Тринадесетте му махали са разпръснати из хълмовете на Велийшко - Виденишкия дял на Западни Родопи на надморска височина от 1420 до 1640м., a площадът на селото е разположен на 1555м.н.в. Централната част на Орцево лежи на южния склон на връх Кавунова могила (1710 м. н.в.). От високо разположените селски къщи се разкрива приказна гледка към родопските поляни и гористи хълмове, и извисяващите се върхове на цялата Пирин планина. Наблизо се намира и Бабяшка чука (известното тракийско светилище от национално значение), и върховете Велийца и Кавун тепе. Доволен съм, че гостите на село Орцево ще могат да се придвижват по добре асфалтирани пътища и да разнасят славата от красивите гледки на общината.“